żyrandole kryształowe
Wszystko, co musisz wiedzieć o stylu glamour
14 kwietnia 2022
Rozwód bez orzekania o winie – dlaczego warto?
Rozwód bez orzekania o winie – dlaczego warto?
29 maja 2022

Na co zwrócić uwagę wybierając przewijak na łóżeczko?

Na co zwrócić uwagę wybierając przewijak na łóżeczko?

Przewijak na łóżeczko to zdecydowany niezbędnik już od pierwszych dni. Zmiana pieluchy dzięki temu idzie dużo sprawniej, a kobieta przyjmuje wygodną dla siebie pozycję, co jest naprawdę ważne szczególnie po porodzie. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu?

Korzyści wynikające z zakupu przewijaka

Przewijak na łóżeczko powinien znajdować się na takiej wysokości, aby umożliwił przyjęcie dogodnej dla siebie pozycji. Podczas przebierania należy pamiętać o podnoszeniu pupy, a nie ciągnięciu za delikatne nóżki dziecka. Może sprawić to problemy świeżo upieczonym rodzicom, dlatego tak ważna jest komfortowa pozycja, której nie osiągniemy bez niego. Zapewnia komfort nie tylko rodzicom, ale także dziecku. W wielu modelach montowane są zagłówki czy miękkie maty, a dziecko po czasie poznając to miejsce, wie, co za chwilę je czeka. Zakup umożliwi stworzenie przestrzeni, w której dostępne są wszystkie przedmioty niezbędne do przewijania.

Przewijak na łóżeczko a bezpieczeństwo

Wiele słyszymy na temat negacji bezpieczeństwa tego przedmiotu. Należy zaznaczyć, że postępowanie zgodnie z instrukcją producenta zmniejsza do minimum prawdopodobieństwo wypadku. Przewijak w pierwszej kolejności musi zostać zamontowany w bardzo stabilny sposób. Przed położeniem dziecka koniecznie należy to sprawdzić. Jedną z niebezpiecznych sytuacji jest możliwość upadku dziecka z przewijaku. Należy pamiętać, że zależy to tylko i wyłącznie od osoby zmieniającej pieluszkę. To właśnie ona czuwa nad bezpieczeństwem przewijania. Większość dostępnych na rynku przewijaków ma wyższe krawędzie, jednak pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dziecka bez opieki.

Najważniejszy wytyczne podczas zakupu

Przed udaniem się na zakupy pamiętajmy o zmierzeniu szerokości łóżeczka, gdyż to właśnie ten parametr jest podstawowym kryterium wyboru. Dostępne są w dwóch rozmiarach – 60 cm i 70 cm, dlatego koniecznie trzeba zapoznać się z wymiarami miejsca spania malucha. Drugą bardzo ważną kwestią jest maksymalne obciążenie. Dzięki niemu dowiemy się do kiedy stosowanie przewijaka jest bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie okazało się po krótkim czasie, że jest już za mały. Warto umilić dziecku ten czas, dlatego zadbajmy o odpowiedni poziom miękkości. Bez wątpienia należy także zweryfikować materiał, z którego został wykonany. Najlepiej sprawdzi się cerata bądź też inny materiał plamoodporny.

Inne rodzaje przewijaków

Poza klasycznym przewijakiem na łóżeczko niezawierającym dużo przestrzeni dostępne są także miękkie modele. Zdecydowanie są one lepszym rozwiązaniem z perspektywy dziecka, natomiast zabierają większą przestrzeń, która w małych pomieszczeniach tylko przysporzyłaby problemu. Miękkie przewijaki dostępne są w postaci komody lub półki. Pierwszy z nich jest bardziej praktyczny, ponieważ zyskujemy miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, natomiast półka to składany mebel przytwierdzany do ściany z możliwością złożenia. Jest w nim mniej miejsca do przechowywania, natomiast gabarytowo zwycięża nad komodą. Ostatnią możliwością jest zwykła mata, którą możemy zabrać ze sobą w każde miejsce. Jest bardzo przydatna dla osób dużo podróżujących. Niezależnie od modelu, który wybierzemy, trzeba pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa dziecka. Nie zostawiajmy nigdy malucha bez opieki, ponieważ nawet dziecko kilkudniowe może wykonać niespodziewany obrót przyczyniający się do upadku.

Komentarze są wyłączone.