Jak zagwarantować sobie wydajniejszy trening?
13 lutego 2022
Na co zwrócić uwagę wybierając przewijak na łóżeczko?
Na co zwrócić uwagę wybierając przewijak na łóżeczko?
29 maja 2022

Wszystko, co musisz wiedzieć o stylu glamour

żyrandole kryształowe

Wnętrze w stylu glamour nie należy do nowych rozwiązań. Styl ten powstał w XX wieku w czasach, gdy w mieszkaniach panował pragmatyzm i minimalizm. Glamour miał stanowić powrót do pełnego przepychu, zaniedbań i zmysłowości baroku, w którym królowały żyrandole kryształowe oraz miękkie tkaniny. Za jego powszechność odpowiadały wtedy największe gwiazdy Hollywood, a czasem stało się ono jednym z gorętszych rozwiązań w branży wnętrzarskiej.

Żyrandole kryształowe i nie tylko – czym charakteryzuje się wnętrze urządzone w ty stylu

Mieszkanie glamour kojarzy się ze szkłem, srebrem i szarościami. Te barwy oraz materiały bez wątpienia dominują w luksusowych wnętrzach. Jednak glamour to coś więcej niż tylko żyrandole kryształowe i te barwy. Warto zorientować się, jakie kolory, dodatki czy meble powinny znaleźć się w pomieszczeniu urządzonym w tym stylu.

Kolorystyka glamour – co warto o niej wiedzieć?

Styl glamour we wnętrzach najlepiej podkreślają szlachetne barwy, takie jak czerń, biel, beże, granat, butelkowa zieleń oraz odcienie szarości. Nieco blasku do pomieszczenia wniosą złoto i srebro – a więc kolory, które kojarzą się z przepychem, luksusem oraz dobrym gustem. Mieszkanie urządzone w tym stylu powinno jednak unikać intensywnych, żywych barw. Pojedyńcze elementy wystrju, np. żyrandole kryształowe, obicia foteli, czy zasłony można dobrać w odcieniu błękitu, różu, fioletu, a nawet słonecznej żółci. Glamour to także naturalne materiały — metal, szkło, marmur, lastryko, a nawet cegła. Świetnie prezentują się na ścianie, podłode oraz jako element mebli i dodatków.

Meble w stylu glamour

W stylu glamour meble są szczególnie ważne — konkretne modele dodają wnętrzu zmysłowości i elegancji. Najlepiej sprawdzą się te o delikatnych i obłych kształtach i zaokrąglonych rogach. Glamour gustuje w romantycznych falach i subtelnych załamaniach — na oparciach foteli i krzeseł, blatu komody, czy nogach od stolika.

Równie ważne są materiały, z których powstały meble. Drewniane mogą być stół, regały, stoliki kawowe czy też podłogi. Krzesła i fotele oraz sofy powinny być obite przyjemnym, miękkim materiałem.

Meble typowe dla stylu glamour to szezlong, złoto-szklana ława kawowa, szklany barek, jak i również konsole, która świetnie zastąpi komodę.

Komentarze są wyłączone.