Jedzenie bez glutenu – jakie produkty wybierać?
14 listopada 2018
Dom inteligentny – jakie daje nam możliwości?
18 listopada 2018

Jak wykorzystywać olej kokosowy do codziennej pielęgnacji?

Od wielu, wielu lat można dostrzec ewidentny popyt na tłuszcz otrzymywany z kokosa.

To jasne, że nie jest to czysto  nietrwała tendencja, a osoby które zaczęły go użytkować wcale nie wyobrażają sobie aby zaprzestać jego stosowania. Jeżeli więc jeszcze nie zdołałaś uwierzyć w potencjał owocu palmy kokosowej, koniecznie czytaj dalej!

Do usuwania kosmetyków kolorowych

Często kupowanie środków do usuwania makijażu jest przykrym obowiązkiem.

Jak wiadomo, nie wszystkie specyfiki bez problemu radzą sobie ze sprawnym usunięciem misternego makijażu i jedynie rozprowadzają je po całej twarzy. Jeśli jednak skierować wzrok na ingredienty tych najbardziej efektywnych – do zmywania makijażu wodoodpornego – dowiadujemy się, że ich nadrzędnym elementem są… tłuszcze. W takim wypadku, czemu nie stosować bardziej ekonomicznego i ekstrahowanego, a nie sztucznie syntetyzowanego oleju kokosowego? Poradzi on sobie z najbardziej uporczywym makijażem oraz dodatkowo zadba o skórę.

Kuracja dla czupryny

Nasze włosy najczęściej wymagają nie tylko dokładnego nawilżenia, jak konsekwentnie zaznacza się w reklamach, lecz dodatkowo natłuszczenia.

Olej kokosowy jest jedynym olejem, który ma moc aby wchłonąć do głębi włosa i działać od samego środka. Można rozprowadzić śladową ilość oleju z kokosa na całej długości włosów, przynajmniej dwa kwadranse przed ich myciem, bądź też wykorzystywać go tylko do pielęgnacji zniszczonych końcówek. Jeżeli niepokoisz się, że olejek kokosowy okaże się ciężki do całkowitego spłukania, czeka Cię miła niespodzianka – wystarczy do tego łagodny szampon.

Do suchej skóry

Każdy, kto musi zmagać się na co dzień z niedostatecznie nawilżoną skórą doskonale rozumie, że znaczna część środków pielęgnacyjnych działa tylko na określony czas. Nawilżona masłem do ciała skóra wygląda uroczo, jednakowoż już po krótkim czasie jest tak samo sucha jak przed wsmarowaniem balsamu…

Olej z kokosa zapewnia nawilżenie na wiele godzin – symboliczna ilość zaaplikowana na skórę widocznie ją odżywi i nawilży. Warto pamiętać aby nie aplikować zbyt wiele a ponadto że zaleca się, aby nie nie stosować oleju na krótko przed snem: produkt może niestety plamić.

Nie tylko dla kobiet

Być może Twoim zmartwieniem są regularne podrażnienia po goleniu i widoczne „czerwone kropki” bezapelacyjnie postaw na olej kokosowy. Jest on
o wiele subtelniejszy dla cery niż produkty znane z reklam. Maszynka,bezproblemowo mknie po natłuszczonej skórze praktycznie absolutnie redukując zadraśnięcia, a dzięki parametrom antybakteryjnym oleju kokosowego nie doświadczymy krostek i zadrapań.

Komentarze są wyłączone.