Co dla niemowlaka?
15 października 2019
Jak wybrać odpowiedni żakiet damski?
1 stycznia 2020

Czy sukces w biznesie jest możliwy?

Pytanie z tematu nieco zaczepne, bo przecież znamy liczne historie osób, które potwierdzają, że jak najbardziej – sukces w biznesie nie tylko jest możliwy, ale wręcz bardzo realny do osiągnięcia. Wyszukiwanie frazy psychologia w biznesie książka to dobry początek, ale właśnie – tylko początek tej drogi.

 

Co robić aby nieustannie się rozwijać?

 

Nieustanny rozwój to jedna z tych cech, które charakteryzowały osoby, którym udało się odnieść sukces. W dzisiejszych czasach wiele osób uważa, że nauka powinna mieć miejsce jedynie w czasach szkolnych, tym samym – po ukończeniu szkoły średniej lub wyższej przychodzi czas na to, by nauka się skończyła. Czasem niektórzy podejmują wysiłek i uczą się w kontekście wybranego zawodu, ale często nie próbują poszerzać swojej wiedzy w innych obszarach zainteresowania. Stajemy w stagnacji, a stagnacja nigdy nie jest przepisem na sukces.

Jednak warto i trzeba nieustannie się rozwijać. Co więcej można to robić na różnorakie sposoby. Ciągły rozwój osobisty powinien koncentrować się na obszarach życia, które chcesz poprawić. Niezależnie od tego, czy jest to sprawność fizyczna, zwiększenie liczby książek, które czytasz, ćwiczenie wdzięczności, nauka gry na instrumencie, nauka mniejszej reaktywności itp. Zawsze powinien zostać odkryty ten aspekt nas samych, który staramy się poprawić, w przeciwnym razie nigdy nie będziemy ewoluować poza nasze 20-letnie ja.

 

Jak postępować aby osiągnąć swój cel?

 

Jeśli nie wiesz, jaki jest Twój cel, skąd będziesz wiedzieć, kiedy go osiągnąłeś. Jeśli nie masz jasnego celu, nie możesz ustalić jasnego planu, aby go osiągnąć. To sedno – trzeba mieć plan i postępować według niego, aby osiągnąć cel.

Na przykład nie można mieć za cel zwiększyć swoje przychody o 50-100 procent w nadchodzącym roku. Tutaj wyzwanie polega na tym, że plan zwiększenia o 50 procent nie jest tym samym, co plan zwiększenia o 100 procent. Nie wiadomo więc, jak i czy udało się go osiągnąć. Cel musi być jasny, nawet jeśli niewielki – ale osiągnięcie małego celu to duży krok do osiągnięcia tego, który jest wielki. Właśnie tego należy się trzymać i do tego dążyć.

Komentarze są wyłączone.