Idealne materiały na ubranka dla dzieci
23 maja 2019
Jakich prawnych możesz się spodziewać od prawników w Łodzi i nie tylko?
13 czerwca 2019

Jak zwiększyć zyski w firmie?

Twoja firma przynosi ostatnio mniejsze zyski? Zamówień jest coraz mniej? Może warto zainwestować w rozwój umiejętności pracowników?

 

Cena szkoleń nie taka straszna

Głównym powodem, dla którego wciąż niektóre firmy opierają się przed uczestnictwem w szkoleniach jest sytuacja finansowa. Szkolenie to wydatek, który zwraca się w odroczonym czasie i w dodatku nie w bezpośredniej formie pieniężnej. Dopiero odpowiednio podwyższone w trakcie szkoleń umiejętności przekładają się na lepszą, wydajniejszą pracę lub więcej zamówień spływających od zadowolonych klientów. Obecnie cena szkoleń nie jest aż tak duża jak dawniej – jest to związane z ogromną liczbą firm specjalizujących się w szkoleniach i kursach.

 

Szkolenie dla kierowników inwestycją w firmie

Jeśli pracodawca rozważa podjęcie szkoleń przez pracowników, dobrze jest aby w pierwszej kolejności uczestniczyła w nich kadra kierownicza. Szkolenie dla kierowników powinno być dobrane w zależności od zarządzanego przez niech działu. Kierownicy produkcji z reguły potrzebują wsparcia w zakresie organizacji, planowania produkcji oraz umiejętności zarządzania ludźmi.

Praca nad zespołem handlowców także wymaga wielu umiejętności. Szkolenie dla kierowników działu handlowego wymaga większych umiejętności interpersonalnych – kierownik musi motywować do pracy, w taki sposób aby nie zniechęcać pracowników. Z najnowszych badań wynika, że większość ludzi poza płacą ceni sobie w firmie atmosferę i stosunek szefa/kierownika do podwładnych.

 

Gdzie i kiedy zorganizować szkolenie dla kierowników?

Szkolenia dzielą się na otwarte i zamknięte. Te pierwsze mają określony przez firmę szkoleniową termin i miejsce – spotykają się tutaj kierownicy z różnych firm. Jeśli szkolenie dotyczy umiejętności miękkich – to mogą być to kierownicy z różnych działów firmowych – umiejętność radzenia ze stresem czy komunikacji z innymi przyda się każdemu. Szkolenia zamknięte są dostosowane do konkretnej firmy, a szkoleni kierownicy zazwyczaj decydują o terminie, tak aby uniknąć wyznaczenia terminu w trakcie innych wydarzeń w firmie (np. zakup maszyny, delegacja).

Komentarze są wyłączone.