łazienka dla niepełnosprawnych
Niepełnosprawność ruchowa – jak ułatwić życie chorym najbliższym
28 czerwca 2021
szlafrok-męski
5 idealnych prezentów dla mężczyzny
18 września 2021

Taśmy TRX w treningu nóg

pasy-trx

Systemy podwieszane typu TRX to idealne rozwiązanie na trening w dowolnym miejscu i czasie. Ich nieskomplikowana, ale bardzo dobrze przemyślana konstrukcja pozwala na trening całego ciała nawet na bardzo zaawansowanym poziomie. Podpowiadamy, jak trenować nogi z TRX.

Jak trenować z użyciem taśmy TRX

Pasy TRX to jedynie sprzęt, który ma Ci pomóc w osiągnięciu obranego celu treningowego. System został stworzony na potrzeby wojsk amerykańskich, a jeżeli pomyślisz o ich sprawności, to wiesz, że ciężko znaleźć zadanie, którego nie wykonają. Dokładnie tak ma działać TRX. Cała idea tego sprzętu polegała na tym, żeby stworzyć coś, co umożliwi każdy rodzaj treningu, a jednocześnie będzie lekkie, małe i dostępne absolutnie wszędzie. I tak jest. Jedyne czego potrzebujesz, to punkt zaczepienia taśm, a o ten raczej nie trudno. Z TRX-em zrobisz trening obwodowy, HIIT, mobilizację i wiele innych. To cudo, możesz nie tylko wkomponować w obecny plan treningowy, zastępując jedną jednostkę, czy pojedyncze ćwiczenia, z każdego zestawu. Uwierz, że mają tylko taśmy TRX jesteś w stanie zbudować wokół nich bardzo efektywny plan treningowy, który długo będzie wyzwaniem, dla Twojego organizmu.

Pasy TRX umożliwią zrobienie ćwiczeń dotąd niewykonalnych

Zapewne kojarzysz ten moment, w którym jakieś ćwiczeń jest dla Ciebie niewykonalne. Co gorsza, powodem często nie jest brak siły, ale raczej problemy z zachowaniem równowagi w danej pozycji. W przypadku treningu nóg, dla wielu osób takim kłopotliwym zadaniem może być najzwyklejszy, głęboki przysiad. Często nie jesteśmy w stanie osiągnąć tej pozycji, bo albo lecimy do tyłu, albo odrywamy pięty do podłogi, czy bardzo się garbimy. Dla osób bardziej zaawansowanych, takim wyczynem może być pistols, czyli przysiad na jednej nodze. Pasy TRX mogą Ci znacząco ułatwić to zadanie. Dzięki nim, część potrzebnej do utrzymania równowagi siły przenosisz na ręce, a dodatkowo już samy nowy punkt podparcia znacząco powinien poprawić Twoją równowagę. Takie rozwiązanie pozwala Ci uczyć ciało nowego zakresu ruchu, a wraz ze stopniowym wzrostem siły w nim, TRX przestanie być potrzebny.

Taśmy TRX – przykłady ćwiczeń na nogi

  • Wszelkiego rodzaju odmiany podstawowych przysiadów, wykroków i zakroków.
  • Zaawansowane formy podstawowych ćwiczeń, takie jak przysiad kozacki (ang. cossack squat), przysiad na jednej nodze (ang. pistols), zakrok z tylną nogą w TRX.
  • W leżeniu na plecach wykonasz całą masę ćwiczeń na tylną grupę mięśniową np. hamstring curl, czy glute bridge.

 

Komentarze są wyłączone.