Niedziele bez handlu – jak to na nas wpływa?
11 grudnia 2018
W jaki sposób zabezpieczyć domek letniskowy na zimę?
28 grudnia 2018

Czego nie wiesz jeszcze o witaminie C lewoskrętnej?

Już na samym wstępie warto nadmienić, że witamina C lewoskrętna najzwyklej nie występuje w naturze, pomimo faktu, że, właśnie trwa na nią totalnie oderwana od rzeczywistości moda. Mówi się na jej temat w pierwszej kolejności, że jest tym ”lepszej jakości” typem sztucznie zsyntetyzowanej witaminy, a co za tym idzie jest nieporównywalnie bardziej wartościowym, w pełni naturalnym składnikiem wspomagającym długowieczność organizmu. Naturalnym jest,że frapuje nas pytanie, skąd faktycznie wzięła się słynna witamina C lewoskrętna dociekania na ten temat są różnorodne. Nie zapominajmy o najbardziej podstawowym absurdzie tych pogłosek. Okrzyknięty w internecie lek nie istnieje!

Właściwości, jakie wykazuje witamina C lewoskrętna

W kwasie askorbinowym są zawarte dwa podstawowe związki:

· kwas L-askorbinowy
· kwas L-dehydroaskorbinowy (utleniona forma L-askorbinowego)

Jest to niezbity fakt bowiem kwas askorbinowy nie kryje przed farmaceutami od pokoleń absolutnie żadnych sekretów, jest gruntownie przeanalizowana. W ramach potwierdzenia warto nadmienić iż cząsteczki witaminy C to następujące molekuły:
· 6 węgla
· 8 wodoru
· sześć tlenu

Jest to istotne z punktu wyjaśnienia literowego oznaczenia, jakie znajdziemy w nomenklaturze tego środka oraz które wywołuje całe to zamieszanie, na podstawie którego zaistniała ta  ”rozsławiona” witamina C lewoskrętna dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Pamiętajmy że występujące w nazwie symbole dostarczają informacji na temat, w którym miejscu pojawia się grupa hydroksylowa która występując po lewej stronie determinuje nazwę oznaczoną literą L – natomiast w absolutnie żaden sposób nie jest to równoznaczne z faktem, że z tego miejsca bierze się niesamowita odmiana kwasu askorbinowego, teraz już wiesz,że w sytuacji gdy ktoś ktoś z Twoich znajomych lub rodziny będzie dociekał ”czy warto zapłacić więcej za najnowszy rodzaj znanej witaminy” będziesz mógł odnieść się do faktów z tego tekstu.Czy istnieje potrzeba aby określić stan rzeczy nawet bardziej dosadnie?
Witamina prawoskrętna i lewoskrętna – to takie same witaminy.

To, iż molekuła pojawiająca się w witaminie C zawsze ma określoną strukturę w nawet najmniejszy sposób nie ma prawa nobilitować jej do tytułu lewoskrętnej, czy tym bardziej cenniejszej – może to jedynie dotyczyć jej kształtu. Mowa bowiem o samej właściwości cząsteczki, jaką stanowi skręcalność optyczna i ma to związek z tym w którą stronę może skręcać się w konkretnej sytuacji widzialne dla nas światło. W związku z tym w słynnej, ”nowej” witaminie C, jest światło skręcane jest w lewą stronę, a dawkowanie, właściwości – pozostaje bez zmian. Jedynym, co ma szansę się zmienić to cena, jaką część z nas będzie gotowa zapłacić za rzekomo cenniejszą witaminę C.

Witamina C lewoskrętna dawkowanie

Bądźmy rozsądni w każdej sytuacji i nie poszukujmy za wszelką cenę źródła powstania witaminy C lewoskrętnej, bo zawsze będzie ona tym samym związkiem, a kwestia własności chemicznych cząsteczek zawartych w jej strukturze leży u źródeł tego dylematu, a nie niepotwierdzone wyjątkowe działanie.

Komentarze są wyłączone.