Jakie są rodzaje tkanin i które warto kupować?
26 lutego 2020
Elektroniczne akcesoria do kempera
4 marca 2020

Wyprawka na basen dla dziecka, czyli podręczny zestaw praktycznych akcesoriów dla malucha

Zapisanie dziecka na basen wiąże się z zakupem odpowiedniego zestawu akcesoriów, dzięki którym będzie miło i bezpiecznie spędzało czas. Wystarczy kilka rzeczy wrzuconych do kolorowego plecaka, aby zadośćuczynić tym wymaganiom.

Ręczniki kąpielowe to podstawa basenowej wyprawki dla dziecka!

Bez ręcznika kąpielowego nie można wypuścić dziecka z domu na basen. Przede wszystkim ręcznik powinien być duży i ciepły, aby można było się nim otulić po wyjściu z wody i dobrze ogrzać. Oprócz tych walorów ręczniki kąpielowe muszą być solidnie wykonane. Odporność na chlor i uszkodzenia mechaniczne to kluczowa sprawa. Jeśli będą uszyte na bazie nietrwałej tkaniny, wtedy łatwiej będzie o rozerwanie. Może też mechacić się i blaknąć po kilku praniach czy kontakcie z wodą basenową. W celu uzyskania wysokiego komfortu termicznego i w ogóle użytkowego trzeba wybierać ręczniki kąpielowe o grubszym splocie. Większa gramatura materiału zapewni wysoką jakość produktu w każdej sytuacji. Oprócz tego warto zwracać uwagę na wybarwienie ręcznika. Młodsze dzieci na pewno będą zadowolone z ręczników ozdobionych barwnymi aplikacjami. Mogą być gładkie, wielokolorowe, w żywych, energetycznych barwach.

Co jeszcze wrzucić do plecaka naszej pociechy?

Ręczniki kąpielowe są bardzo ważne, ale to oczywiście nie wszystko. Koniecznie trzeba kupić dobrej jakości kosmetyki, wśród których nie może braknąć delikatnego szamponu dla dzieci i żelu pod prysznic. Spłukanie ciała pod prysznicem po kontakcie z chlorowaną wodą jest bardzo ważne. Skóra zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń, ale też jest dobrze nawilżona. Chlorowana woda mocno wysusza, dlatego stosowanie dobrej jakości preparatów do mycia powinno być priorytetem.

Oprócz kosmetyków koniecznie trzeba pamiętać o zakupie czepka. Na rynku dostępne są tego typu produkty w bogatej gamie kolorystycznej. Mogą mieć też różne kształty, np. rybki. Niektóre sprzedawane są w komplecie z okularami pływackimi. Zawsze warto sprawdzać przy zakupie jakość materiału, z jakiego wykonany jest czepek i oczywiście dobrać odpowiedni rozmiar.

Konieczne są również klapki gumowe, w których dziecko będzie mogło dojść do wody. Jest to niezbędne akcesorium, które umożliwia bezpieczne poruszanie się po terenie pływalni i chroni przed infekcjami stóp. Guma powinna być trwała, a podeszwa antypoślizgowa.

To oczywiście tylko podstawowe rzeczy, które dziecko powinno zabrać ze sobą na basen. Oprócz tego można dokupić kilka dodatkowych rzeczy. Są nimi np. płetwy, zatyczki do nosa czy deska do pływania.

Komentarze są wyłączone.