Jak zaplanować karierę zawodową
21 sierpnia 2016
W kobiecych szafach…
18 września 2016

Wady i zalety domków holenderskich

Własne lokum na działce rekreacyjnej to marzenie wielu z nas. Jeśli nie mamy funduszy na postawienie domku murowanego, lub pięknego drewnianego domku z bala może zawsze postawić na tańszą alternatywę, czyli domki holenderskie. Jasne, że takie sprawy to domena facetów, ale czy zawsze;-)?

Największą zaletą domków holenderskich jest ich niska cena. Na rynku znaleźć można wiele używanych i bardzo dobrze zachowanych domków, których ceny zaczynają się już od 10 tysięcy złotych. Nowy domek natomiast, to wydatek od 30 tysięcy wzwyż w zależności od wielkości i wyposażenia. Domki holenderskie posiadają dość dużą powierzchnię użytkową i dzieli się je na kilka pomieszczeń (np. 3 sypialnie, salon z aneksem kuchennym i łazienka), dzięki czemu wszyscy domownicy mogą znaleźć miejsce dla siebie. Domki są bardzo mobilne, z łatwością można je przestawić gdy zajdzie taka potrzeba. Kolejną zaletą jest to, że domki holenderskie nie wymagają składania ani meblowania. Są gotowe, posiadają wszystkie niezbędne instalacje i właściwie są gotowe do zamieszkania tuż po zakupie.

Wadą domków holenderskich może być materiał z którego są zrobione. Przy nieodpowiednim zabezpieczeniu i braku pielęgnacji i impregnowania powierzchni może szybko ulegać korozji i uszkodzeniom. To może zdecydowanie obniżyć jego żywotność.

Jak widać zalety przeważają znacznie nad wadami, więc zakup własnego domku holenderskiego może okazać się opłacalna inwestycją. Pozdrowienia dla Klaja.pl

Komentarze są wyłączone.