Gwarancje idealne dla kobiet
26 sierpnia 2018
Lampy sufitowe do salonu – jak je dobrać?
30 września 2018

Trener mentalny – komu z nas może pomóc?

Dzień w dzień trener motywacyjny otrzymuje telefon od przejętego trwogą trenera czy też opiekuna, błagającego o szybką pomoc dla zawodnika, który zaczął zmagać się z problemami. „On/ona dosłownie za kilka dni ma wziąć udział w najważniejszych zawodach i nie umie skoncentrować się na przygotowaniach. Będziesz w stanie pomóc? – No jasne!

Znacznej części z nas z pewnością wydaje się, że trenerzy mentalni to ktoś, kto odnosi sukces, redukując problem leżący w głowie, który hamuje zdobywanie kolejnych osiągnięć oraz natychmiastowo pomaga w osiągnięciu najlepszego wyniku. Jednak w naszych realiach nie za dużo osób posiada podobną wiedzę na naprawdę wysokim poziomie, aby to wiedzieć powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat pracy coacha.

Mentalny coaching – czym tak naprawdę jest?

Trening mentalny to szerokie pojęcie używane do omawiania profesjonalistów, którzy wykorzystują model psychoedukacyjny do przybliżenia nam naszych marzeń. Na boisku, w sali operacyjnej, na scenie, w pracowni albo na służbie, musimy pamiętać o elementach, które wpływają na naszą wydajność. Dosłownie każde z podejmowanych przez nas działań zawsze wymaga szczególnej kompilacji sprawności fizycznej, wiedzy technicznej, strategii taktycznej i zdrowego podejścia.

Trener motywacyjny – na czym polega jego praca?

Trenerzy mentalni są specjalistami w dziedzinie szeroko rozumianego sportu i psychologii osiągnięć dlatego doskonale wiedzą jak dokładnie nasze decyzje i uczucia mają wpływ na stopień efektywności. Trenerzy mentalni korzystają z tego, aby skutecznie pomagać w rozwijaniu ich umiejętności skupiania uwagi, determinacji, zaparcia i pewności siebie. Rozwój zdolności psychologicznych wymaga szczegółowego programu treningowego, który pomoże nam wykorzystać nasze mocne strony. Tak właśnie wygląda pierwsza pomoc niesiona przez trenera mentalnego.

Komentarze są wyłączone.