Obniżona odporność? Wypróbuj olej z czarnuszki!
3 lipca 2018
Piękno murali – za co je uwielbiamy?
12 sierpnia 2018

Podróż do Francji: co koniecznie musisz zwiedzić?

Francja jest wymarzonym celem podróży wielu turystów z najróżniejszych zakątków świata. Już sama słynna stolica kusi niepowtarzalnym charakterem. Jednak ten piękny kraj zajmuje dość rozległe tereny, toteż wyjątkowe zabytki i atrakcje czekają na nas nie tylko na terenie Paryża. Które miejsca są szczególnie warte naszego odwiedzenia? Co wziąć pod uwagę, planując wakacje swoich marzeń?

Wspaniała Francja to oczywiście przede wszystkim historyczne zabytki które można napotkać praktycznie w każdym regionie kraju. Oczarowują nas okazałe zamki, które od lat przyciągają turystów niezwykłą historią i przepiękną, doskonale zachowaną konstrukcją. Najwięcej znajdziemy ich w dolinie Loary. Zamki Katarów także zachwycają turystów, a zwiedzenie usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego turystę. Na zwolenników zabytków sakralnych czeka z kolei szczególnie popularny wśród przyjezdnych Szlak Katedr.

Co z biernym wypoczynkiem? Francja łatwo zwabi i te osoby, dla których znacznie ważniejsze od zabytków są plażowanie i słoneczny luksus. Miejsc na tego typu wakacje jest w regionie więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Czyste plaże i kąpieliska to duma Lazurowego Dzięki najznakomitszym kurortom w tej części wybrzeża Francji turystyka rozwija się fantastycznie. Rewelacyjne warunki do wypoczynku znajdziemy też na Korsyce czy w Pirenejach. Odnajdziemy w tych miejscach liczne, wspaniałe atrakcje, z których coraz chętniej korzystają m.in. polscy turyści.

Ten piękny kraj od lat kusi wszak nie tylko obcokrajowców oczekujących doskonałego miejsca wypoczynku – potrafi zainteresować również pracowników szukających dobrze płatnej pracy sezonowej. Zamierzając spędzić lato w ciepłym rejonie, a do tego dobrze na tym zarobić, zawsze możemy wyjechać za granicę na letnie winobranie Francja zarobki. Pracodawca zapewnia nam wiele miejsc pracy na polach winogron. To atrakcyjna alternatywa dla ludzi, którzy oczekują od swoich wakacji czegoś innego niż większość.

Komentarze są wyłączone.