Od czego zacząć zagospodarowywanie swojej działki?
5 lutego 2019
Rozważ i zaplanuj zajęcia dla dzieci
21 lutego 2019

Od czego zacząć urządzanie salonu

Centrum każdego domu jest najważniejsze pomieszczenie – salon. To w nim przebywamy przeważnie najwięcej czasu w ciągu dnia. W salonie bierzemy do ręki książkę, zasiadamy przed telewizorem, wyciągamy planszówki i relaksujemy się, spędzając czas ze znajomymi i członkami najbliższej rodziny. Powinno się więc położyć nacisk na sposób aranżacji tego pokoju. Ta przestrzeń jest odzwierciedleniem całego domu.

Pierwsze kroki

Zależy tylko od nas i naszych osobistych preferencji – jaką paletę barw wykorzystamy w salonie. Najważniejsze, by członkowie rodziny mogli czuć się odpowiednio w salonie. Oczywiście, warto zadbać, aby kolorystyka była spójna. Zacznijmy od wyboru motywu przewodniego, który uzupełnimy o kolejne składniki. Może to być jakiś konkretny, mocny kolor; nie zawadzi też określona stylistyka. Później łatwiej będzie nam dobrać dodatki, takie jak żyrandole nowoczesne, zasłony czy poduszki na sofę.. Centralnym punktem każdego salonu jest właśnie duży mebel do siedzenia. Przydatnym i funkcjonalnym uzupełnieniem stanie się niewielki stolik kawowy lub wkomponowany w tło telewizor. Rodzina i znajomi mile spędzą czas w przyjaznym salonie, wśród budujących nastrój i dobrze skomponowanych elementów wyposażenia. Jeśli chcemy nadać naszemu pomieszczeniu przytulnego klimatu, zaopatrzmy się w kominek. To sprawdzone rozwiązanie, które przysłuży się umocnienie więzi rodzinnych i wyczaruje niezwykły nastrój. Jeśli zależy nam na sugestywnym charakterze, stworzą go mocne barwne akcenty. Zdecydujmy się na np. fototapetę z ciekawym tematem, która będzie przyciągała wzrok każdego gościa w naszym domu.

Światło w salonie

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką rolę w funkcjonowaniu wnętrz odgrywa oświetlenie. Bywa tak, że może ono całkowicie podkreślić charakter danego wnętrza i stworzyć w nim wyjątkowy klimat. Być może boimy się radykalnych kroków i wolimy ponadczasowe rozwiązania, zapewne do salonu zakupimy tradycyjny, choć niebanalny żyrandol. Gdy zamontujemy plafony, uzyskamy efekt w bardziej w modernistycznym stylu. Ten rodzaj oświetlenia ma bardzo wiele zalet. Taki rodzaj oświetlenia daje rozproszone światło, które łagodnie doświetla najmniejszy fragment każdego zakątka pomieszczenia. Ponieważ posiadają mniejsze potrzeby, jeśli chodzi o miejsce, plafony sprawdzą się jako wyposażenie niskich pokoi.

Komentarze są wyłączone.