Dziecięca moda
5 stycznia 2018
Niebawem ruszy wiosna
9 marca 2018

Niezdrowy sen w XXI wieku

Zespół bezdechu sennego to przypadłość zrozumiana dopiero w ostatnim czasie i, w dodatku, przeważnie bagatelizowana. Znaczna większość pacjentów nie ma pojęcia o swej przypadłości, a źle, gdyż można ją łatwo wyeliminować.

Nawracające podczas snu zaniki obiegu powietrza, nazywane fachowo obturacyjnym bezdechem sennym, mogą stać się centrum większych chorób. Zespół bezdechu sennego pojawia się w rezultacie wiotczenia języka oraz gardła i jest nie możemy z tym nic zrobić. Rezultatem dolegliwości są czasem problemy z wysokim ciśnieniem oraz arytmią. Dla osób najbliższych choremu najbardziej kłopotliwe bywa natomiast pochrapywanie.

Uleczanie obturacyjnego bezdechu realizuje się naturalnie z zastosowaniem fachowych aparatów CPAP. Chory stosuje aparat CPAP na potrzeby terapii domowej. Ten użyteczny aparat to głównie pompa powietrza i maseczka. Są one odpowiedzialne stałe otwieranie dróg oddechowych. Jest to możliwe poprzez generowanie nadciśnienia, które blokuje zamykanie dróg oddechowych, a jednocześnie nie powstaje obturacyjny bezdech senny. Leczenie takie nie jest może szczególnie wygodne, a jednak do maski łatwo przywyknąć, a w dodatku dzisiejsze urządzenia są niegłośne oraz wygodne w użyciu.

Alternatywą dla powstrzymania podobnych objawów aparatami CPAP jest leczenie operacyjne. Trzeba mieć przy tym świadomość, że proponuje się je u chorych z małym czy umiarkowanym zaawansowaniem dolegliwości. Rozmiar postępowania planowana będzie indywidualnie. Przypuszczalnie może obejmować na przykład korektę przegrody nosowej, wycinanie przerośniętych migdałków czy też polipów oraz plastykę podniebienia miękkiego, języczka i łuków podniebiennych, czy również zmniejszenie języka.

Różne formy leczenia trzeba niemniej spleść ze zdrowym trybem życia oraz zmniejszeniem masy To są bowiem czynniki, jakie zawsze rekomendują medycy na wstępie opiniowania podobnych objawów.

Komentarze są wyłączone.