Niezdrowy sen w XXI wieku
14 stycznia 2018
Czy jeździmy taksówkami?
13 marca 2018

Niebawem ruszy wiosna

Wraz z nadejściem zimy, okres podróżowania i nocowania pod gołym niebem dobiega końca – przynajmniej dla wszystkich lokalnych, ciepłolubnych podróżników. Sprytnym sposobem na pożegnanie sezonu może być dokładne przejrzenie swojej szafy i zrozumienie, co nowego powinno znaleźć się w naszym ekwipunku. Podczas wyprzedaży zdecydowanie warto zaopatrzyć się w nowy sprzęt. Wszystkie osoby, które nigdy wcześniej nie miały możliwości podróżować „na dziko”, mogą wziąć na warsztat gotową listę niezbędnych przedmiotów.

Co powinnyśmy ze sobą zabrać?

Przede wszystkim musimy skontrolować sprawność swojego roweru. Koła, łańcuch, lampy – to pierwsza rzecz do sprawdzenia. Kolejną kwestią, o której musimy pamiętać, powinno być zbadanie jakości namiotu i wszystkich elementów jego wyposażenia. Czy jest pozbawiony szczelin lub przetarć, które należałoby naprawić? Czy na pewno zestaw śledzi jest w odpowiednim stanie, tak jak niezbędne nam linki? Zdecydowanie warto mieć w pamięci, że zarówno jakość pojazdu, jak też namiotu, nie jest obojętna dla naszego bezpieczeństwa, dlatego wstępnego przeglądu bezpieczniej dokonać wraz z końcem sezonu – tak, by w momencie nadejścia wiosny nie przeżyć niepotrzebnego rozczarowania. Jeżeli chcesz mieć na uwadze także inne przedmioty, jakie należy ze sobą zabrać, to na liście powinny znaleźć się także: spory plecak turystyczny, bielizna termoaktywna, podręczna apteczka, nóż i wszelkie przedmioty codziennego użytku.

Posezonowe wyprzedaże – raj dla łowców okazji!

W momencie zakończenia sezonu przyjaznego podróżom po kraju, lokalne sklepy rozpoczynają wyprzedaże. To właśnie wtedy najlepiej wyposażyć się w urządzenia kempingowe, z których skorzystamy wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu. Moją uwagę zwróciła na przykład przyczepa hobby. Właśnie dlatego rozsądnie jest wcześniej skontrolować to, co już posiadamy, a w sytuacji osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę – zorientować się, czego będą potrzebować.

Komentarze są wyłączone.