Czy jeździmy taksówkami?
13 marca 2018
Obniżona odporność? Wypróbuj olej z czarnuszki!
3 lipca 2018

Nadchodzi wiosna na Twojej działce

Domki letniskowe z drewna coraz częściej są brane pod uwagę przez dzisiejszych działkowiczów, którzy troszczą się o wypoczynek i intymność, jakich z pewnością nie mieliby szans doświadczyć, mieszkając w innych warunkach. Podobna inwestycja często okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na domki z drewna niepowiązane z gruntem, wcale nie musimy posiadać zezwolenia. Stąd też wielu działkowiczów zakupuje właśnie tego typu mobilne domki – na kółkach czy bloczkach. Inna, tak samo istotna sprawa, to wyposażenie – należy dowiedzieć się, czy w podaną cenę wliczona jest już na przykład impregnacja, elementy umeblowania, sprzęt itd. W tradycyjnych domkach drewnianych umieszczonych na bloczkach niestety zazwyczaj tych elementów brakuje.

Domy drewniane wybudowane na fundamentach są nieco trudniejsze w utrzymaniu i w każdym przypadku będą wymagać pozwolenia na budowę. Ich zaletą jest jednak to, że łatwiej przygotować je do mroźnej zimy, np. Instalując ogrzewanie. Ściany muszą być jednak grube, dobrze izolowane, wyposażone w system wentylacji oraz spełniające szereg wymagań pokrycie dachowe. Konieczne jest także, by zadbać o izolację posadzki. Możemy też spędzać czas w domku wyłącznie latem. Do konstrukcji tego typu chatek przeznacza się zazwyczaj drewno drzew nieliściastych, czyli sosnę, świerki lub modrzewie.

Nad czym jeszcze powinniśmy się zastanowić? Szczególnie istotnym fragmentem każdego domku drewnianego jest bez wątpienia taras. Pewnie każdy, kto wyjeżdża na wyczekiwane długo wakacje, zamierza spędzić jak najwięcej czasu na zewnątrz. Zdecydowanie najlepiej, żeby obejmował dom z dwóch stron lub całkiem go otaczał – to rozwiązanie zapewniłoby nam unikanie cienia czy zbyt intensywnego słońca.

Komentarze są wyłączone.