Depilacja laserowa
8 stycznia 2016
Życie…
19 lutego 2016

Medycyna estetyczna w naszym życiu

Medycyna estetyczna prężne rozwija się w Polsce od ponad dwudziestu lat. Przez wielu jednak nadal jest utożsamiana z tak inwazyjnymi zabiegami jak powiększanie piersi, korekcja nosa, czy liposukcja.
Zabiegami, mającymi na celu poprawę jakości życia pacjentów i korektę mankamentów urody zajmuje się kosmetologia, medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Są to trzy odrębne dziedziny różniące się od siebie inwazyjnością oraz zakresem i metodami działania.
Kosmetologia jest działem dermatologii, który zajmuje się chorobami oraz defektami skóry, włosów oraz paznokci. Zabiegi z dziedziny kosmetologii są najmniej inwazyjne i obejmują między innymi tak popularne zabiegi jak manicure i pedicure, henna brwi i rzęs, czy depilacja, ale kosmetologia to również terapia takich schorzeń jak zmiany barwnikowe w skórze, uszkodzenia skóry (np. modzele, czy nagniotki), zmiany w strukturze włosów, czy na paznokciach.
Medycyna estetyczna zajmuje się profilaktyką starzenia się skóry oraz odtwarzaniem jej stanu sprzed tego procesu. Zabiegi medycyny estetycznej są nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności, a ich nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta. Medycyna estetyczna zajmuje się redukowaniem i usuwaniem blizn, zmarszczek, zapadniętych policzków, rozstępów, czy cellulitu. Używane są do tego różnorodne metody, z których najpopularniejszymi są: laser frakcyjny, botoks, kwas hialuronowy, peelingi, nakłuwanie, czy biostymulacja osoczem bogatopłytkowym.
Najbardziej zaawansowana i inwazyjna jest zdecydowanie chirurgia plastyczna. Jest to dziedzina stricte medyczna zajmująca się korektą defektów ciała. Zabiegi wykonywane są przez lekarzy – chirurgów plastycznych pod znieczuleniem miejscowym lub narkozą, często z użyciem skalpela. Zazwyczaj wymagają od pacjentów pobytu w szpitalu oraz późniejszej rekonwalescencji. Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej to powiększanie piersi, plastyka brzucha, liposukcje, czy korekcja nosa.
W Polsce obecnie coraz więcej osób decyduje się na zabiegi jakie oferuje kosmetologia, chirurgia plastyczna oraz medycyna estetyczna Łódź, Warszawa, Wrocław oraz inne duże ośrodki miejskie oferują szeroki wybór klinik, gabinetów oraz specjalistów, którzy zwalczają defekty ciała i pomagają odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie.

Komentarze są wyłączone.