Rozwód bez orzekania o winie – dlaczego warto?
Rozwód bez orzekania o winie – dlaczego warto?
29 maja 2022
Zadośćuczynienie za mobbing — co warto wiedzieć
Zadośćuczynienie za mobbing — co warto wiedzieć?
16 lipca 2022

Jak zorganizować udane garden party?

Jak zorganizować udane garden party?

Okres letni to nie tylko czas na zorganizowanie tradycyjnego grillowania — to również idealny moment na tak zwane garden party. O czy trzeba pamiętać, aby aranżacja takiej imprezy nie okazała się klapą? Jakie są zasady takiego przyjęcia oraz w jaki sposób dobrać catering imprezowy do takiej zabawy?

Garden party — ogólna charakterystyka

Garden party to popularna tradycja zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Anglii. Trzeba wiedzieć, że może obejmować dość różne rodzaje przyjęć, jednak niektóre zasady powinny zostać zachowane. Głównie chodzi o to, aby impreza odbyła się na świeżym powietrzu (w teorii w ogrodzie, jednak nie jest to konieczny warunek), najlepiej w ciągu dnia. Podczas takiej zabawy goście gustują pyszne jedzenie, które może być dostarczone przez catering imprezowy i piją ulubione napoje, a całość powinna mieć niezobowiązujący, lekki charakter.

Najlepszym przykładem garden party jest grill, co oznacza, że jest to nieformalna impreza, podczas której można się pobrudzić oraz najeść do syta. Co więcej, może to być również uroczystość elegancka, z szampanem i przekąskami, ślub czy też urodziny, dlatego możliwe jest wykreowanie dowolnej aranżacji ogrodu.

Catering imprezowy i nie tylko — jak zorganizować garden party?

Organizując imprezę typu garden party, zaleca się zwrócić szczególną uwagę na takie detale, jak:

  • Dekoracje — w czasie rozważań dotyczących wystroju trzeba przede wszystkim pomyśleć o wygodzie — koce i pufy oraz nastrojowe oświetlenie wydaje się być najlepszym wyborem. Jak można zauważyć, tak niewiele trzeba, aby stworzyć magiczne garden party. Oczywiście nie można również zapomnieć o wręcz najważniejszym — smacznym jedzeniu.
  • Niecodzienne menu — organizując garden party w formie grilla, zapewne każdy organizator wie, co może zaserwować gościom. Mowa tutaj przede wszystkim o kolorowych sałatkach, szaszłykach oraz tradycyjnych kiełbaskach. W przypadku bardziej eleganckich zabaw doskonale sprawdzi się catering imprezowy, który w profesjonalny sposób przygotuje małe przekąski, takie jak „finger food”. Najistotniejsze, aby każdą porcję można było zjeść bez potrzeby krojenia na talerzu.
  • Temat przewodni — dress core obowiązuje jedynie na bardziej formalnych przyjęciach. Wtedy dla pań doskonale sprawdza się sandały, nakrycia głowy w formie kapeluszy oraz zwiewne sukienki. W przypadku panów mogą to być koszule z krótkim rękawem, materiałowe spodnie czy też spodenki i obuwie sportowe. Świetnie sprawdzi się potocznie określana sportowa elegancja

Komentarze są wyłączone.