Dom inteligentny – jakie daje nam możliwości?
18 listopada 2018
Twoje ogólne osłabienie i złe samopoczucie sugerują chorobę Hashimoto? Warto znać symptomy choroby
23 listopada 2018

Jak urządzić dużą sypialnię?

Duże wnętrza pozornie powinny nie sprawiać nam kłopotu. To z aranżacją małych pomieszczeń zwykle mamy spory problem. Jednak kiedy w końcu dysponujemy większym pokojem, może się okazać, że jego urządzenie jest nie lada wyczynem.

Kolorystyka i oświetlenie

Jak dobrze wiemy, w małych pomieszczeniach ważne jest optyczne zwiększanie przestrzeni. W małej sypialni powinniśmy postawić raczej na jasne barwy, które nie będą przytłaczające. W większych pokojach nie musimy się o to martwić. Możemy wręcz zaszaleć z kolorystyką. Jeśli jesteśmy odważni i lubimy bardziej wyraziste klimaty, możemy zaakcentować to, malując ściany w sypialni na ciemne, matowe kolory. Warto jednak pamiętać, że jest to pomieszczenie, w którym mamy odpoczywać i zrelaksować się, dlatego też nie poleca się używać ciemnych farb na wszystkich ścianach. Można to zrobić np. tylko na jednej ścianie. Będzie to odważniejszy akcent, na który nie możemy sobie raczej pozwolić w małych pomieszczeniach. W większych wnętrzach musimy także pamiętać o dobrym ich oświetleniu. Przede wszystkim do pokoju powinno wpadać jak najwięcej światła słonecznego. Jeśli chodzi o światło sztuczne, to dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w żyrandol do sypialni. Będzie on dawał nam ogólne, rozproszone po całym pomieszczeniu światło. Żyrandol do sypialni o większych rozmiarach również może być bardziej okazały. Nie przytłoczy on wnętrza, a dodatkowo może nadać mu ciekawego charakteru. Żyrandol do sypialni z łatwością znajdziemy w różnego rodzaju sklepach internetowych, które posiadają najszerszy asortyment na rynku. Oprócz rozproszonego światła w sypialni powinniśmy zamontować także światła punktowe, takie jak np. lampki nocne postawione przy łóżku.

Wybór mebli

Wybierając meble do dużej sypialni musimy pamiętać, że mamy do zagospodarowania większą przestrzeń. Dlatego też nasze decyzje muszą być przemyślane. Centralnym punktem każdej sypialni powinno być łóżko – w większym pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na ogromne łoże dwuosobowe. Oprócz najpotrzebniejszych mebli, takich jak szafka czy lampki nocne, możemy pozwolić sobie na postawienie w sypialni toaletki. Toaletka będzie dla każdej kobiety idealnym miejscem na poranną i wieczorną pielęgnację twarzy.

Komentarze są wyłączone.