W kobiecych szafach…
18 września 2016
Obuwie sportowe – gwarancja zdrowych stawów
25 października 2016

Jak mieć czyste mieszkanie małym nakładem pracy?

Sprzątanie to czynność, którą niewiele osób lubi wykonywać. Zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i nieustannie trzeba je powtarzać. Jednocześnie lubimy mieszkać w czystych i uporządkowanych wnętrzach. Jak to wszystko ze sobą pogodzić? Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Zamiast zostawiać sobie duże sprzątanie na całą sobotę lepiej każdego dnia wykonać kilka krótkich czynności. Gdy mocno zaniedbamy toaletę, płytki czy kuchenne blaty potem będziemy musieli poświęcić jeszcze więcej czasu i energii na doczyszczenie tego wszystkiego. Każdego dnia warto więc zrobić kilka krótkich czynności na przykład przetrzeć blaty w kuchni, wyszorować czajnik czy nastawić pranie.

Aby porządkowania było jak najmniej zawsze od razu odkładajmy rzeczy na swoje miejsce. Starajmy się też mieć jak najwięcej zamykanych szafek. Gdy przedmioty są pochowane unikamy poczucia chaosu. Już na etapie projektowania wnętrz i remontów możemy sobie zaoszczędzić pracy na przyszłość. W łazience wybierajmy płytki gładkie bo wszelkie wystające elementy są siedliskiem kurzu. Jeśli nie lubimy prania zasłon i firan zdecydujmy się na same rolety. Nie kupujmy też bardzo jasnych dywanów, czy nakryć na łóżka bo będziemy musieli je nieustannie prać.

Jeśli jednak mamy problem z systematycznością od czasu do czasu warto postawić na pomoc profesjonalistów i zatrudnić firmę sprzątającą, która dzięki profesjonalnym sprzętom i dobrej jakości środkom czyszczącym bardzo szybko i łatwo poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Działająca lokalnie firmę najłatwiej znaleźć w sieci, wpisując w wyszukiwarkę hasło z podaniem miejscowości, chociażby „sprzątanie Opole”, czy „firma sprzątająca Łódź”. Mieszkanie to miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy czas z bliskimi więc warto by było przestrzenią czystą i wolną od chaosu niepotrzebnych przedmiotów. Serdeczne pozdrowienia dla Sopranoo!

Komentarze są wyłączone.