Zadośćuczynienie za mobbing — co warto wiedzieć
Zadośćuczynienie za mobbing — co warto wiedzieć?
16 lipca 2022
Magia powolnego gotowania: Wszystko, co musisz wiedzieć o slow cooking
20 marca 2023

Dachy – jakie błędy unikać?

Dachy - jakie błędy unikać

Położenie dachu to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli zabieramy się za prace remontowe albo jest to końcowy etap zlecenia budowlanego. Materiały budowlane są kosztowne, a więc trzeba zwracać uwagę na to, co kupujemy. Poza tym kluczowy będzie wybór fachowców, którzy muszą być doświadczeni.

Co podczas remontu dachu może sprawiać największe problemy?

Dachy to elementy, które w przypadku dużych i małych domów będą od razu rozpoznawalne. Dlatego też powinny być wykonane z największą starannością i precyzją. Czasami inwestorzy zbyt pochopnie podchodzą do wyboru pokrycia dachowego albo decydujemy się na pierwszych lepszych z brzegu specjalistów. Lepiej jednak kilka razy się zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Musimy przecież wiedzieć, czy ma to być blacha na dach, czy też innego rodzaju pokrycie.

Zawsze sprawdza się dobrze tylko blacha na dach?

Jedną z podstawowych kwestii będzie wybór pokrycia dachowego. Jednym z ważniejszych czynników będą kwestie cenowe. Musimy też oczywiście brać pod uwagę konstrukcję więźby i nachylenie dachu. Ważną kwestią będzie także nośność. Do tego jeszcze będzie dochodzić estetyka. Najważniejsze rozwiązania stosowane przez polskich inwestorów to:

  • papa bitumiczna
  • dachówka
  • blachodachówka
  • tworzywo sztuczne

Poza tym musimy brać pod uwagę systemy zamocowań, a także stopnie kominiarskie. Bardzo kwestią będzie zweryfikowanie tych wszystkich koncepcji poprzez kontakt z doświadczonymi specjalistami. Musimy przeanalizować w sklepach lub hurtowniach wszystkie materiały budowlane i dokładnie wiedzieć, jakie wydatki wchodzą w grę.

Pierwsze spotkanie z wykonawcami

Pierwsze wrażenie bez względu na to, z kim będziemy rozmawiać, zawsze jest istotne. Dlatego szczególnie wtedy, gdy zbliża się taka inwestycja, musimy zwrócić uwagę na to, czy przedstawiciele firm, które mają wykonać nam dachy, są wiarygodni. Najlepiej też zrobić rozeznanie na terenie lokalnym. Powinniśmy sprawdzić, czy firmy są godne zaufania. Od doświadczenia takich specjalistów zależeć będzie to, czy izolacja dachu będzie w odpowiedni sposób wykonana i czy potem nie będą potrzebne jakieś poprawki.

Kluczowe są także obróbki blacharskie

Na pewno też najczęściej rekomendowanym i cenionym rozwiązaniem będzie blacha na dach, przy czym trzeba tu zwrócić uwagę na wszelkie niezbędne obróbki blacharskie. Dachówki muszą być położone starannie tak, abyśmy potem nie martwili się o to, że struktura materiału będzie uszkodzona albo będzie się przegrzewać. Specjaliści wykonujący takie prace powinni nam także dopasować materiały budowlane, które będą odporne na korozję i będą gwarantowały długą eksploatację.

Komentarze są wyłączone.