Pyłek sosny i jego prozdrowotne zastosowanie
28 stycznia 2021
proszek do prania dywanów
Jak dbać o dywany?
21 maja 2021

Czym różnią się powszechne stosowane produkty do prania?

granulki do prania

Przeważająca część osób używa do prania tradycyjnego środka, czyli proszku. Druga grupa woli płyny piorące i inne rzadziej stosowane produkty. Co wybrać, aby prać skutecznie i nie przepłacać?

Proszek czy płyn – co jest bardziej opłacalne?

Dużo zależy od tego, czy pierzesz w rękach, czy też częściej w pralce. Jeśli wybierasz drugą opcję, wtedy zaopatrz się w dobrej jakości proszek. Weź również pod uwagę to, co pierzesz. Delikatne rzeczy, np. bluzki, chusty czy t-shirty możesz prać przy pomocy delikatnego płynu. Dzięki temu tkanina dłużej zachowa swoją żywotność. Taki sam środek wybierz wtedy, gdy masz w domu małe dzieci. Domownicy mogą mieć też alergię na różne składniki znajdujące się w proszkach do prania. Wtedy koniecznie kup bardzo łagodny proszek lub płyn wolny od wszelkich dodatków zapachowych i innych ulepszaczy.

Jeśli zależy Ci na ekonomicznym podejściu do prania, zwracaj uwagę nie tylko na cenę produktu. Czasami większe opakowanie wcale nie oznacza, że zaoszczędzisz. Zwracaj raczej uwagę na to, ile prań wykonasz, stosując konkretny detergent. Takie informacje znajdziesz na opakowaniu produktu. Jeśli jednak wybierzesz płyn do prania, sięgnij po ten o skoncentrowanym składzie. Na pewno starczy na dłużej, dlatego nieco wyższa cena nie powinna zniechęcać do zakupu.

Kapsułki i granulki do prania – czy warto je stosować?

Kapsułki do prania używane są rzadziej, a szkoda. Wystarczają na jedno pranie i zawierają w składzie dokładnie odmierzoną ilość detergentu. Nie są może najtańsze, ale nie trzeba się martwić o to, czy ilość proszku do prania będzie wystarczająca. Z kolei granulki do prania mają nieco inne zadanie niż kapsułki. Nadają się do wszystkich rodzajów ubrań i można je dodawać do każdego prania. Ich zadanie polega na nadaniu rzeczom wyjątkowej świeżości i długotrwałego zapachu.

Na rynku chemii użytkowej dostępne są granulki do prania o wielu zapachach. Bez problemu więc możesz dopasować odpowiedni i cieszyć się niepowtarzalnym uczuciem świeżości. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego preparatu, pamiętaj, że używa się go razem z innymi środkami czyszczącymi. Wrzuć do bębna pralki kilkanaście granulek tuż przed rozpoczęciem prania, aby zyskać optymalne efekty.

Jest jeszcze inna opcja prania za pomocą perełek zapachowych. Jeśli chcesz jakąś rzecz tylko przepłukać i delikatnie odświeżyć, wtedy możesz zastosować same granulki do prania. Nie ma już potrzeby dodawania proszku, aby nie poddawać tkaniny działaniu kolejnych detergentów.

To, co wybierzesz, zależy od kilku czynników. Cena nie powinna być priorytetem, ale skład produktu. Dopasuj środki piorące do osób, które z Tobą mieszkają. Lepiej kupować proszki czy płyny do prania o bardzo delikatnym pranie. Szczególnie łagodne detergenty to te przeznaczone dla dzieci i zawsze możesz zacząć ich używać.

Komentarze są wyłączone.