biokominki
Klimatyczne wieczory przy kominku
1 czerwca 2017
Torebki typu to wyjątkowa wygoda
9 sierpnia 2017

Czym jest aparat CPAP?

Znany w medycynie skrót CPAP oznacza ustawiczne dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Nowoczesne urządzenia CPAP stosowane są do kompleksowego leczenia bezdechów sennych. Były i będą też stosowane w leczeniu niewydolności oddechowej. Rehabilitacja metodą CPAP bez wątpienia jest teraz najefektywniejszą techniką usuwania schorzenia OBS.

Urządzenie to składa się z pompy jak również maski, którą wkładamy na twarz względnie dodatkowo na nasze usta i nos. Przyrząd jest odpowiedzialny za określone nadciśnienie, jakie utrzymuje otwarte drogi oddechowe. Wpompowywane poprzez mechanizm powietrze wyrywa nas od bezdechu sennego. Suche powietrze dostarczane dla dróg oddechowych może u niewielkiej liczby chorych przynosić skutki nieprzyjemne, które można jednak zminimalizować, decydując się na CPAP udoskonalny w system poprawiający jakość powietrza. Istnieją także pompy rodzaju autoCPAP, które sąbardziej zaawansowane technologicznie. Ich rolą jest dopasowanie ciśnienia do stanu zaburzeń oddechu w trakcie snu.

Aparaty CPAP w większości są wyekwipowane między innymi w w sloty dla pamięcie zewnętrznej oraz pamięć wewnętrzną. Urządzenie przechowuje informacje na temat prowadzonej kuracji. Aparat CPAP śledzi przebieg przepływu powietrza w czasie snu i utrwala w systemie dane o bezdechach a także chrapaniu. Jest to bardzo praktyczne, gdyż dzięki niej można bez straty czasu przystosowywać ustawienia pompy.

Terapia METODĄ CPAP, przeprowadzona za pomocą specjalnego sprzętu gwarantuje mierzalne korzyści. Podwyższa wartość snu a także odchodzi problem chrapania oraz gwałtownych wybudzeń. Poprawia też wydajność naszego organizmu każdego dnia poprzez odpowiednie dotlenienie.

Komentarze są wyłączone.