Dostęp do służby zdrowia na Wyspach
18 marca 2019
Dlaczego będziemy potrzebować mecenasa?
10 kwietnia 2019

Czy salon da się urządzić światłem?

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy długie chwile.. W nim sięgamy po książkę, oglądamy tv, wyciągamy gry planszowe i odpoczywamy, planując czas z rodziną i znajomymi. Z tego powodu szalenie istotny jest wybór właściwego światła, tak by sprzyjało najróżniejszym przedsięwzięciom.

Lampy sufitowe nowoczesne

Jeśli idzie o duże wnętrza, w których przebywa się razem, lampy sufitowe są pozbawione konkurencji. Dają dużo światła i są w stanie dobrze doświetlić całą kubaturę bez konieczności kupowania większej ilości lamp. Lampy sufitowe do salonu jeszcze do niedawna produkowano tylko w paru najpopularniejszych wariantach, jednak dzisiaj mamy do dyspozycji wiele wzorów. Niektóre z nich zachowują klasyczny wzór eleganckiego żyrandola, lecz branża oświetleniowa proponuje rozwiązania, które potrafią zaskoczyć niebanalnym i modernistycznym wzornictwem oraz rozmaitymi niespotykanymi wcześniej rozwiązaniami, jak np. zmieniające się kolory. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Nawet jeśli zainstalowaliśmy lampy sufitowe do salonu, nie zawadzi również rozważyć zakupu lampy stojącej. Najlepszym miejscem dla niej będzie narożnik pomieszczenia, tuż przy wersalce. Lampy stojące projektuje się przeważnie tak, by emitowane właściwości świetlne „ocieplały” konkretne wnętrze. Lampy na statywie to oprócz tego świetna dekoracja salonu; przeważnie stosuje się w nich klasyczny design i świetnie nadają się do każdego salonu – dopasowując się do każdego stylu, w jakim urządzono wnętrze.

Lampki na ścianie

Ostatnimi czasy przyjął się zwyczaj zawieszania na ścianach kolejnych rodzajów oświetlenia. Mogą o być miękkie cotton ball, łatwo dostępne w typowych sklepach z dekoracjami, lub światełka nieco podobne do choinkowych – i jedne, i drugie przydadzą wnętrzu wyjątkowego uroku. Zawiesza się je na kilka sposobów, tworząc nieregularną kompozycję lub instalując je w jednej linii. Wykreują odpowiedni nastrój podczas romantycznego wieczoru.

Komentarze są wyłączone.