szlafrok-męski
5 idealnych prezentów dla mężczyzny
18 września 2021
porady prawne łódź
Jak znaleźć dobrego prawnika w swoim mieście?
21 grudnia 2021

Czy modna kuchnia to tylko meble? 5 gadżetów, które ulepszą twoją kuchnię.

naczynia-miedziane

Śmieszne oraz przydatne gadżety do kuchni, mogą by również bardzo modne. A co najważniejsze, są one niezbędne podczas codziennych, kuchennych zmagań, jak również uchronią przed nocnym podjadaniem, czy uczynią życie zdrowszym. Gadżety kuchenne powinny zarówno ułatwić życie, jak i być modną ozdobą wnętrza. Poznaj 5 ciekawych gadżetów, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni.

Ochraniacz na palce – gadżet, który nie raz uchroni przed skaleczeniem

Szybkie siekanie szczypiorku czy cebuli, krojenie marchewki w talarki oraz ogórka na plasterki może mieć nieprzyjemny koniec. Nawet najlepsi kucharze nie raz skaleczyli się w tenże właśnie sposób. A można było tego uniknąć. W takich przypadkach zaleca się, aby kuchnia wyposażona była w takie gadżety, jak na przykład ochraniacz na palce – wykonany ze stali i sylikonu stanowi świetną ochronę dla naszych palców. To gadżet, który sprawia, iż czynności wykonywane w kuchni z użyciem ostrych przyborów, przestają być niebezpieczne.

Wkład chłodzący do butelek, a więc kuchenne gadżety na ochłodę

Przypadek, w którym można błyskawicznie schłodzić swój ulubiony napój, brzmi fantastycznie. W tym celu warto zaopatrzyć się w schładzacz do wina. Jest to rurka, w której wnętrzu znajduje się termo żel, który w niemal błyskawicznym tempie ochłodzi ulubiony napój. Należy jednak włożyć wkład do zamrażalnika na 30-60 minut przed planowanym ochłodzeniem trunku. Schładzacz nie zapachu ani smaku napoju, w związku z czym można go z powodzeniem stosować.

Praktyczne kuchenne akcesoria – foremki do gotowania jajek bez skorupek

To bardzo ciekawy gadżet, który nie tylko wyposażony jest wskaźnik gotowości jajka, ale również umożliwia gotowanie jajek bez skorupek. Co ciekawe, takie pojemniki można wykorzystać zarówno w garnku z wodą, jak i w kuchence mikrofalowej. Wystarczy przelać do nich jajka i gotować (same lub z ulubionymi dodatkami).

Naczynia miedziane – zdrowie zarówno dla organizmu, jak i dla środowiska

Naczynia miedziane to element, który nada szyku każdej kuchni. Poza ich praktycznym wykorzystaniem naczynia miedziane są w pełni bezpieczne, wbrew powszechnym mitom o ich szkodliwości, jak również cechują się niepowtarzalnym wyglądem.

Składana deska do krojenia – niezwykle przydatne akcesorium każdego kucharza

Przenoszenie na desce oraz przesypywanie do garnka pokrojonych ziół, warzyw czy grzybów może nie skończyć się tak, jak to było zamierzone. Wiele składników niestety ląduje na blacie lub kuchence. Z pomocą w takich sytuacjach przyjedzie składana deska do krojenia, dzięki której przesypywanie pokrojonych składników stanie się banalnie proste.

Komentarze są wyłączone.