Kwitnące grządki i zioła zimową porą
26 kwietnia 2019
Idealne materiały na ubranka dla dzieci
23 maja 2019

Agencja pracy za granicą – czy jest się czego obawiać?

To prawdziwe centrum to fachowy personel, świadczący usługi pośredniczenia w poszukiwaniu pracowników i pracy na terenie Polski i w Europie. Ten podmiot pracuje dwuwektorowo. Przeważnie mobilizuje osoby szukające pracy w jej zdobyciu, ale także towarzyszy pracodawcy w pozyskaniu najlepszego podwładnego.

Jakie usługi świadczy agencja pracy za granicą?

Agencja zatrudnienia zajmuje się kompleksową obsługą z zakresu HR. W gestii agencji pozostaje udział wraz władzami firm w procesie odnajdywania najlepszych kandydatur na stanowiska. Nie idzie tu wyłącznie o czynność poszukiwania anonsów, ale sprawa dotyczy selekcji i wyselekcjonowania osób mogących zaoferować firmie jak najwięcej. Najlepszych trudno znaleźć, dlatego w rekrutacji zestawia się kandydatów z wzorcowym zestawem cech, w którym umiejętności i kompetencje pokrywają się z oczekiwaniami pracodawcy. Również osoby aktywnie poszukujące pracy znajdą pomoc ze strony agencji. Osoby takie przynoszą do biura pośrednictwa kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie, które pasują do profilu kandydata zakreślonego przez pracodawcę. Ktoś, kto szuka zatrudnienia, może spodziewać się zainteresowania agencji w swojej sprawie i sugestie w kwestii rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak wybrać dobrą agencję zatrudnienia?

APP powinna znaleźć się w rejestrze i zaopatrzyć się w certyfikat MPiPS.Powinna budzić czujność i wymaga sprawdzenia również lista zagranicznych kontaktów agencji zatrudnienia, będąca trzonem jej oferty. Ponadto to podmiot, który nie pobiera żadnych opłat i przedpłat. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty skierowania do pracy. Zanim zdecydujemy się na kontrakt z agencją pośrednictwa pracy należy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Warto parę razy sprawdzić warunki zawarte w kontrakcie. Miejmy na uwadze, że w grę wchodzi tzw. drobny druk, zmieniający brzmienie konkretnego punktu, z tego powodu umowę powinno się czytać bardzo dokładnie. W razie wątpliwości należy zadawać pytania, a jeśli pojawiają się jakiekolwiek uwagi, dotyczące prawomocności jakiegoś punktu, udajmy się do prawnika.

Komentarze są wyłączone.