Niemcy – dlaczego warto wybrać się tam do pracy?
19 października 2018
Jedzenie bez glutenu – jakie produkty wybierać?
14 listopada 2018

Postaw na spirulinę

Śrubowaty zarys a także drobna wręcz pokaźność – oto jest spirulina, tak reprezentatywna, natomiast też mająca mnóstwo znamion odżywiających. Nazywana też zielonym mięsem, które zdecydowanie częściej włączamy do typowej diety, z uwagi na niebywałe znamiona.

Aztekowie w przeszłości szanowali cenne właściwości,  jakie prezentuje spirulina. Mowa tu o maleńkich, zielononiebieskich algach, dla których powszechnym obszarem bytowania są cieplejsze akweny śródlądowe Afryki i Meksyku. Dodatkowo model śruby i rozłożystość wynosząca średnio 500ɥm. Ten malutki ,,system”, a jednak niosący bez liku dobrych efektów z jego suplementowania na codzień.

Alternatywną nazwę zielonego mięsa spirulina otrzymała przy pomocy bardzo olbrzymiej obfitości w białko, którego jest w obecnie charakteryzowanych algach nawet 300% więcej niż w mięsach. W dodatku 18 aminokwasów, a pośród nich 8 powszechnie określanych jako konieczne dla człowieka. W spirulinie jest więcej szczególnie łatwo nadającego się do przyswajania żelaza niż w różnego rodzaju mięsach, natomiast na zainteresowanie zasługuje przy tym bytność potasu, magnezu i niezbędnych do życia amin, mikro- i makroelementów.

Spirulinę powszechnie tytułowano mlekiem Matki Ziemi, bo znajdziemy w niej rzadko spotykane ilości nieczęsto spotykanego kwasu GLA. Taka właśnie substancja partycypuje w produkcji związków odpowiadających np. za uregulowanie ciśnienia krwi, działania przeciwzapalne, a nadto normowanie kondycji skóry, paznokci i włosów.

Naturalne pigmenty – intensywnie zielony chlorofil plus mocnoniebieska fikocyjanina, obecne w spirulinie powodują, że ta zapewnia efekt antyoksydacyjny. Wspomniana wcześniej fikocyjanina jest ponadto odpowiedzialna za inhibicję enzymu lipazy trzustkowej, normalizację objętości tri-glicerydów w surowicy na dobitkę optymalizowanie glikemii poposiłkowej. Spirulina, korzystając z danych pozyskanych od baz danych tworzonych przez ośrodki naukowe, polepsza działanie systemu odpornościowego. Zawarte w niej zaś witaminy i enzymy, a także biofotny, skutecznie przyczyniają się do optymalizacji formy ogólnej naszego organizmu.

Komentarze są wyłączone.